בקבוק וויסקי ממותג
לוגו חברת וויסקי

אוהבים וויסקי? רוצים להרשים את החברים שלכם בהבנה שלכם במשקה? הכתבה הזו בשבילכם! הנה המדריך המקוצר לאיך שותים וויסקי בצורה נכונה שגם תגרום לכם ליהנות יותר מהמשקה וגם תגרום לכם להיראות מומחים ליד החברים שלכם:

 

1.הכוס – רוב האנשים שותים וויסקי בכוס הנקראת LowBall, הוליווד גרמה לכוס הזאת להיראות הכוס המתאימה ביותר בכך שנתנה לג'יימס בונד ודומיו לשתות ממנה למרות התפיסה, זו לא הכוס הנכונה לשתות בה וויסקי – וויסקי שותים בכוס Glencairen, מכיוון שהמבנה שלה אידיאלי בשביל לנקז את ריח המשקה ישירות לאף, הריח הוא אחד המאפיינים החשובים ביותר בשתיית הוויסקי, ואחד הגורמים לחוש הטעם לעבוד בצורה מפותחת ומשפיע משמעותית על היכולת של השותה להרגיש את הארומות במשקה.

 

2. הריח – תנו ערבוב קל לכוס לפני שאתם מתחילים את הוויסקי נרצה להריח במספר שאיפות עדינות( אם שורף לכם בעיניים שאפתם חזק מדי) תנסו להריח את הוויסקי כשהאף קרוב לכוס וקצת יותר רחוק, מכל נחיר בנפרד(לכל אחד מאיתנו יש נחיר דומיננטי יותר ופחות), בחלק העליון והתחתון של הכוס ותראו אם אתם מצליחים להרגיש הבדלים וארומות שונות בהתחלה אתם לא תצליחו במיוחד – אבל ככל שתתנסו ביותר סוגים של וויסקי ככה תוכלו לזהות יותר ריחות בקלות.

 

3. הטעם – קחו לגימה מהמשקה ותנו לו למלא את כל חלל הפה, רובנו נותנים לוויסקי לגעת רק בבלוטות הטעם בקצה הלשון, תנו לוויסקי להגיע לכל בלוטות הטעם שלכם, תרגישו אותו גם בחניכיים וגם בלחיים, וכשאתם מוכנים תבלעו את המשקה, וחכו לAfter Taste שעומד להגיע, עצם העובדה שנתתם לוויסקי להגיע לכל חלל הפה שלכם תעצים את הAfter Taste והוא יהיה הרבה יותר מורגש.

 

4. שאיפת אוויר – לאחר שבלעתם את הלגימה קחו שאיפה חזקה של אוויר עם שיניים סגורות, זה יגרום לחמצון שאריות הוויסקי בחלל הפה ויעצים את הAfter Taste אפילו יותר

 

5.מים – נתחיל באמירה נחרצת שלשים קרח בוויסקי Is A BIG NO NO, מומלץ להוסיף לוויסקי (בדכ כאשר יש במשקה 50% אלכוהול או יותר) 2-3 טיפות מים, ולתת ערבוב קל, דבר זה יכול להעצים את הארומות והטעמים במשקה, אנו ממליצים לטעום תחילה את המשקה ללא הוספת המים ולאחר מכן עם מים, נסו לראות אם אתם מצליחים למצוא הבדלים.

אז עכשיו אתם יודעים איך לשתות וויסקי, אל תשכחו ללמד חברים!

אם גם אתם רוצים להחזיק חבית וויסקי להשקעה, נכס פיזי מבוטח שעלה בשנים האחרונות בין 8-20% בשנה:


    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *